Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela – XXXIII zwykła – 18.11.2012.

Wprowadzenie:

Przychodząc dzisiaj do kościoła, chcemy modlić się w wielu sprawach. Modlitwa wiąże się z zaufaniem Bogu. „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” – mówi do każdego z nas Jezus. Warto sobie zadać pytanie, czy ufamy Jego słowom, które są pełne mocy i nigdy nie przeminą.

Ogłoszenia:

  1. Modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach w naszym kościele: dzisiaj i w kolejne dni o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj w naszym kościele: koncert charytatywny organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Oddział w Krakowie, od g. 15.00.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 18.00. *W czwartek – wspólna adoracja i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Również w czwartek, przypada wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia opieki świętej Patronki Panom Organistom oraz Dyrygentowi i naszemu Chórowi „Salawa”; jednocześnie gratulujemy bardzo udanego, pięknego koncertu patriotycznego, który miał miejsce tydzień temu w naszym kościele.
  4. W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary, zebrano: 2410 zł.
  5. W środę – kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła. *W piątek – Msza Św. i spotkanie należących do Wspólnoty Przyjaciół Misji Św. i Seminarium o godz. 18.00. *W sobotę, 24.11. – odbędzie się w naszym kościele Dzień Skupienia dla Stowarzyszenia Cudownego Medalika od godz. 10.00.
  6. W przyszłą niedzielę – ostatnią roku kościelnego – przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata: patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Także za tydzień, w związku za zbliżającą się Uroczystością Matki Bożej od Cudownego Medalika, Dzieci i Młodzież Wincentyńska oraz nasz Chór „Salawa” zaprezentują: „Misterium o Cudownym Medaliku” w czasie Mszy Św. o godz. 10.30.
  7. Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 36 mieszczącej się przy ul. Mazowieckiej 70, serdecznie zapraszają Rodziców i dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się we wtorek, 20.11. od g. 17.00 do 18.30.
  8. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele, jest także nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2013 – można go nabyć pod chórem i w zakrystii. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece, rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem. Przy okazji pragniemy poinformować, że parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

 Otwórzmy nasze serca na moc błogosławieństwa Bożego, które ma moc oświetlić wszystkie nasze mroki codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *