Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXII. Zwykła – 11.11.2012

Wprowadzenie:

Niedzielna Eucharystia przywraca człowiekowi siły do dobrego życia i daje nadzieję na lepszą przyszłość. Taką nadzieją kierowali się ci, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W przypadające dziś Święto Niepodległości pamiętajmy o wszystkich, którzy za Jej wolność zapłacili najwyższą cenę. Obchodzimy też dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W wielu krajach chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz ofiary, jako wyrazu naszej solidarności z nimi. Podczas tej Eucharystii polecajmy siostry i braci, którzy dźwigają na swoich barkach krzyż cierpienia i prześladowania za to, że należą do wspólnoty Kościoła, zwłaszcza tych, którzy żyją na terenie Egiptu.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, modlitwa w intencji Ojczyzny, przygotowana i prowadzona przez nasz parafialny Chór „Salawa” – o godz. 17.30.

2. Modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30.

3. W nowym tygodniu:

*We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00.

*W czwartek – wspólna adoracja i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00.

*W tym tygodniu spotkania młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: we wtorek o 17.00 – klasy pierwsze gimnazjum, w czwartek o 19.00 – klasy trzecie.

4. W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem – dzięki, którym może nieść skuteczną pomoc prześladowanym chrześcijanom w Egipcie.

5. W środę – kolejne spotkanie w ramach rozpoczętego Seminarium Odnowy w Duchu Świętym o g. 19.00, w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich chętnych.

*W czwartek – spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o g. 19.00.

6. „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy przed tygodniem włączyli się i trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

7. Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 34 mieszczącej się przy ul. Urzędniczej 65, serdecznie zapraszają Rodziców i dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę, 17. listopada w godzinach od 11.00 do 14.00.

8. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 16.00, odbędzie się w naszym kościele koncert charytatywny przygotowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Oddział w Krakowie – w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Również za tydzień spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. – o godz. 16.30, w kaplicy dolnego kościoła.

9. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele, jest już nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2013 – można go nabyć pod chórem i w zakrystii.

10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci i modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo wzmocni naszą wiarę, abyśmy stawali się wiernymi świadkami Ewangelii, wszędzie tam, gdzie Opatrzność nas postawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *