Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. Zwykła – 16.09.2012

Wprowadzenie:

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania, a także związanych z mediami, obchodząc Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W dniach: od 16. do 22.09.2012. obchodzić będziemy II Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Kościół domem życia, wiary i miłości” – zapraszamy do wspólnej modlitwy Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także młodzież i dzieci, intencję tę będziemy szczególnie polecać w czasie Mszy Św. wieczornych.

3. W nowym tygodniu: *We wtorek – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika – Patrona: Polski oraz dzieci i młodzieży – których szczególnie w tym dniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. *Czwartek – wspomnienie Świętych Męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon i 102 Towarzyszy. *Piątek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. SPOTKANIA FORMACYJNE W TYM TYGODNIU: Odnowa w Duchu Świętym, spotyka się w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. Należących do Kręgów Biblijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek – po Mszy Św. wieczornej.

5. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

6. Rodziców dzieci z klas II, którzy pragną, aby Ich Pociechy przystąpiły w naszym kościele do I Komunii Św. – zapraszamy wraz z dziećmi, na Mszę Św. i spotkanie, które odbędzie się w kaplicy dolnego kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

7. Plan spotkań dla Młodzieży pragnącej rozpocząć lub kontynuować przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zostanie podany za tydzień.

8. Salki sportowe dla dzieci i młodzieży będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki – dyżur w każdy poniedziałek w godz.: od 16.00 do 17.30 – serdecznie zapraszamy!

9. W Dniu Środków Społecznego Przekazu zachęcamy szczególnie gorąco do lektury prasy katolickiej, która pozwoli nam pogłębiać naszą wiarę i poznawać naukę Kościoła – zapraszamy do lektury.

10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym w tych dniach: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Pokrzepieni Bożymi darami, idźmy w świat i do świata, aby życiem według Ewangelii świadczyć, że Jezus jest Mesjaszem. Na pełnię życia prawdziwie chrześcijańskiego Bóg udziela nam swojego błogosławieństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *