Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 03.06.2012. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Wprowadzenie

Zadziwienie nad tajemnicą Boga – w Uroczystość Najświętszej Trójcy – prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa. Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Chcemy dziękować Bożej Opatrzności za łaski i dary, które codziennie otrzymujemy. Na prośbę Episkopatu Polski, naszymi modlitwami i ofiarami, składanymi do puszek, wspieramy powstające Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – zapraszamy! Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Św. wieczornej. Dzisiaj w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

2. W nowym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia – o godz. 18.00. *W środę – pierwszą w miesiącu, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji Kościoła i Kapłanów w kaplicy dolnego kościoła od godz. 20.00 do 21.00 – serdecznie zapraszamy. Przed adoracją, o godz. 19.30, film o Cudach Eucharystycznych: „Ja Jestem”. *Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. przed południem według porządku niedzielnego. Po południu dodatkowa Msza Św. o godz. 16.00 – w intencji wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych; będzie również Msza Św. po zakończeniu procesji: około godz. 19.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. *Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w procesji – będzie to świadectwo naszej wiary oraz uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za dar Eucharystii. Zadbajmy, aby nie wyjeżdżać z Krakowa na dzień Bożego Ciała, a szczególnie na czas procesji. *Dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Ministranci, Lektorzy, Harcerze i wierni zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła MB z Lourdes. Bardzo prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji przy Alei Kijowskiej.

3. Centralna procesja Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.

4. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Na zadziwienie się Bogiem w drugim człowieku przyjmijmy błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej.