Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV zwykła – 29.01.2012.

Wprowadzenie:

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy, tym bardziej, że kończy się powoli czas śpiewania kolęd.

2. W nowym tygodniu: – Wtorek – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana. Także we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Środa – Wspólnota Odnowy w Duchu Św. gromadzi się na Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła i kapłanów od godz. 19.00 do 20.00 – zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby trwać na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym. Również w środę w naszej Archidiecezji obchodzić będziemy Dzień Islamu. Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30, na początku każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia świec – gromnic. Wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w tym dniu. Będzie to także pierwszy czwartek miesiąca – Msza Św. o godz. 18.00, będzie Mszą Św. Związku Mszalnego za Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych, o godz. 17.30 – nabożeństwo kolędowe, z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Piątek – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00 udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo Św. Błażeja. Będzie to także pierwszy piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00. Sobota – pierwsza w miesiącu – WIECZÓR JANA PAWŁA II, z modlitwami za wstawiennictwem naszego Błogosławionego Rodaka i rozważaniem Jego nauki – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim, zaraz po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy!

3. Spotkanie dotyczące skutecznych metod leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa oraz profilaktyki zdrowotnej odbędzie się w najbliższy wtorek, 31.01., o godz. 16.00 w sali parafialnej dolnego kościoła. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów poprawiających słuch i wzrok. Więcej informacji na zaproszeniach wyłożonych pod chórem.

4. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Na odkrywanie Bożych tajemnic w naszym życiu w zbliżającym się tygodniu przyjmijmy błogosławieństwo, które niech umocni naszą wolę, abyśmy wybierali zawsze to, co pochodzi od Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *