Ogłoszenia duszpasterskie na święto Chrztu Pańskiego — 08.01.2012

Wprowadzenie:

Chrzest Św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. à intencja Mszy Św. …

Za grzechy i wykroczenia przeciw przyrzeczeniom złożonym na chrzcie przeprośmy teraz Chrystusa Pana.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj w naszym kościele nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

2. W dniu dzisiejszym, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, może warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby naprawdę byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne (komercyjne czy znajomości).

3. W najbliższy czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja do godz. 17.00. 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy serdecznie na Jasełka i Koncert Kolęd w wykonaniu Grupy Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Także w najbliższą niedzielę rozpoczniemy kolejny Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan; wcześniej – w czwartek, 12.01. – przeżywać będziemy XV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce – szczegóły na programach umieszczonych w gablotach z ogłoszeniami.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, niosąc błogosławieństwo Boże i dzielić się troską o całą Wspólnotą Parafialną – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Ze względu na kolędę nastąpiła zmiana odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze pod chórem – polecamy!

Słowo przedstawiciela Wydawnictwa Św. Pawła!!!

Na drogę codziennego świadczenia o tym, że jesteśmy chrześcijanami, przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga.