Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV Adwentu – 18.12.2011.

Wprowadzenie:

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30, połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus, którą odprawiam przygotowując się do Świąt, codziennie po Mszy Św. wieczornej, w sobotę – rano.

2. Msze Św. Roratnie jeszcze w tym tygodniu o godz. 7.00, a także we wtorek i czwartek o godz. 18.00.

3. Okazja do Sakramentu Pokuty przez cały tydzień: rano od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.00; w sobotę od godz. 6.30 do 12.00.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – Msze Św. odprawimy tylko rano: o godz. 7.00 i 7.30. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Od godz. 12.00 kościół będzie zamknięty i przygotowywany do Uroczystości.

• Wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.

• O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.

5. Przyszła niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. według stałego porządku, czyli: godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie o godz. 17.30.

6. Polecamy świąteczną prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny oraz świece CARITAS na wigilijne stoły, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można jeszcze nabyć pod chórem.

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia świątecznych przygotowań (nie tylko zewnętrznych, ale i duchowych), a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą pokorę, abyśmy pełni wiary oczekiwali przyjścia obiecanego Zbawiciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *