Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II Adwentu – 04.12.2011.

Wprowadzenie:

Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – zapraszamy, będziemy modlić się polecając Dobremu Bogu Kościół na Wschodzie: wiernych i duszpasterzy. Także na ten cel będą przeznaczone składane dzisiaj do puszek ofiary – za które szczere: „Bóg zapłać!”

2. Msze Św. Roratnie w naszym kościele odprawiamy: w niedziele o godz. 7.30, w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Mszach Św. Roratnich, pomoże nam w owocnym przeżywaniu świętego czasu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.

3. W nowym tygodniu: *w środę – liturgiczne wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Także w środę Wspólnota Odnowy w Duchu Św. gromadzi się w naszym kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów od godz. 19.00 do 20.00 – zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby trwać na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym. *czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Św. odprawimy o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy. *w piątek – Msza Św. i spotkanie dla Dzieci z okazji Św. Mikołaja – organizowane przez Konferencję Św. Wincentego a Paulo – o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę, 11. grudnia, na wszystkich Mszach Św. rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe dla całej Wspólnoty Parafialnej. Dokładny program Rekolekcji podany jest w gablocie, w Internecie – na stronie parafii oraz wydrukowany i wyłożony przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zabranie go do domu i zaplanowanie czasu na spotkania rekolekcyjne. Prosimy także o pomoc w dotarciu do kościoła – na spotkanie rekolekcyjne – osobom Chorym i Starszym. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA – o godz. 16.30.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny na Nowy Rok oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem – polecamy. Wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane – przez Stowarzyszenia Miłosierdzia – najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom – dzisiaj Barbarom, składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

„Przygotujcie drogę dla Pana” przez życie zgodne z wiarą, przez radosne oczekiwanie na spełnienie Bożych obietnic, przez pełne nadziei zaufanie, że Pan na pewno przyjdzie. On sam obdarza nas swym błogosławieństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *