Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII Zwykła – 13.11.2011.

Wprowadzenie:

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej parafialnej grupy modlitewnej. Modlitwa różańcowa z polecaniem Zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.30.

2. Dzisiaj naszą pamięcią, modlitwą i wsparciem materialnym jesteśmy z Kościołem Prześladowanym, szczególnie w Republice Sudanu Południowego. Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie dzięki składanym ofiarom – za które serdeczne: „Bóg zapłać!” – może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Sudanie, ale również w Indiach, Iraku, Ziemi Świętej i wszystkim tym, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów czy też w różny sposób są prześladowani za wiarę.

 

3. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W nowym tygodniu: *w czwartek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Jak w każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek – po Mszy Św. wieczornej spotykają się należący do Kręgów Biblijnych – zapraszamy. *piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. *sobota – wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy.

5. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Patronalne Święto: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Są również kartki świąteczne i świece CARITAS – na wigilijne stoły, które są Dziełem Pomocy dla najuboższych, jest także nasz parafialny kalendarz na rok 2012, z najważniejszymi informacjami o życiu naszej Wspólnoty, podane są również Intencje Papieskie na każdy miesiąc.

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów. Pomnażajmy także talenty doczesne, by nasze życie i praca służyły także innym i pomagały im spotkać Chrystusa. Chrześcijanin swą wiarą ma służyć całej ziemi, służyć także niewierzącym, ukazując nadprzyrodzone wartości życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *