Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXI Zwykła – 30.10.2011

Wprowadzenie:

Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie.

Ogłoszenia

1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.30 – zapraszamy! Jutro kończymy miesiąc różańcowy: październik – ostatnie nabożeństwo jutro o godz. 18.30.

2. We wtorek, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. Postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, aby ją przeżyć w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawimy o godz. 17.30.

3. W środę, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.; 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją odprawimy o godz. 17.30.

4. Możemy w tych dniach (od 01.11. do 08.11.) zyskać odpust zupełny za Zmarłych; zachęcamy więc do skorzystania z Sakramentu Pokuty – stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na czuwanie modlitewne: „Noc Świętych”, 31.10., w poniedziałek – czuwanie rozpocznie się po Mszy Św. wieczornej i różańcu. W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy bliżej poznać życie i działalność wybranych Świętych, a także za Ich wstawiennictwem modlić się o świętość dla nas samych i naszych bliźnich. Jeszcze raz zapraszamy!

6. Zachęcamy do modlitwy za Zmarłych. Przez cały miesiąc listopad – w dni powszednie nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i pod chórem.

7. W tym tygodniu również: *Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty: rano od 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00. *w czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja, z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne, od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – w czwartek o godz. 18.00. *piątek, 04.11. – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa. W piątek także odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *sobota – jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca: „Wieczór Jana Pawła II” – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji nad nauczaniem naszego Rodaka – Bł. Jana Pawła II. *w przyszłą niedzielę na terenie obozu w Brzezince odbędzie się Droga Krzyżowa, w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy bramie śmierci.

8. Dzisiaj przed naszym kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” przeprowadza kwestę na rzecz 18. miesięcznej Ewy, która urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową, wskutek czego jest porażona od pasa w dół – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!

9. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym bezpiecznej podróży, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Kończąc niedzielną ofiarę idziemy pokrzepieni Ciałem Chrystusa, idziemy pouczać Bożym słowem, by w ten świat tak często zakłamany i zadufany w sobie nieść światło prawdy, nieść jasność spojrzenia i pokorną służbę ludziom. Niech przed obłudą i pychą broni nas i osłania błogosławieństwo Boga.