Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX Zwykła – 16.10.2011.

Wprowadzenie:

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

Ogłoszenia

1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj – wyjątkowo – o godz. 16.30. Natomiast o godz. 17.00 – z okazji przypadającej dzisiaj dokładnie 33. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicą Piotrową, odbędzie się koncert „Miejcie odwagę…” poświęcony Ojcu Św. Janowi Pawłowi II – serdecznie zapraszamy!

2. Nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30; młodzież licealną, studiującą i pracującą oraz przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy w czwartki na godz. 19.30.

3. W nowym tygodniu: *poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika *wtorek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia * środa – w rocznicę męczeńskiej śmierci: wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika *czwartek – Uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana – Głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i Miasta Krakowa. Uroczystość odpustową obchodzić będzie Parafia Św. Jana Kantego na Osiedlu Widok. Sumę odpustową o godz. 17.00 odprawi ks. kard. Stanisław Dziwisz *piątek – liturgiczne wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa *sobota – pierwsze – od wyniesienia na ołtarze – liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II, Papieża – Msza Św. o Błogosławionym o godz. 7.00 w sobotę.

 

4. W przyszłą niedzielę, wraz z całym Kościołem, rozpoczniemy Tydzień Misyjny – modlitwą i ofiarami składanymi do puszek będziemy wspierać działalność ewangelizacyjną prowadzoną na wszystkich kontynentach. Również w przyszłą niedzielę: zapraszamy na spotkanie Rodziców, dzieci z klas drugich, którzy chcieliby, aby Ich dzieci w naszym kościele przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. – spotkanie po Mszy Św. o godz. 10.30.

5. Spotkanie i Msza Św. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – w środę o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Serca Pana Jezusa Króla Wszechświata – w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy! Wspólnotę Królowej Pokoju zapraszamy na modlitewne spotkanie w piątek o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła.

6. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii lub pod chórem. Za Zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy przez cały listopad w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30.

7. Składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem, w czasie Dnia Papieskiego – ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej zdolną młodzież z ubogich rodzin, przekazaliśmy od naszej Wspólnoty Parafialnej sumę: 4260 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

„Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu co należy do Boga”. Wchodzimy w świat odważnie, by mu służyć wartościami chrześcijańskiej wiary, by nieść mu nadzieję jaką sami mamy od Boga, pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *