Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVIII Zwykła – 09.10.2011.

Wprowadzenie:

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę – dzisiaj w Dniu Papieskim, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. Witamy wśród nas Ks. Michała Olszewskiego, Sercanina, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia

1. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz Apostolatu MARGARETKA dzisiaj o godz. 16.30 – zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej parafialnej grupy modlitewnej. Nabożeństwo różańcowe – dzisiaj w Dniu Papieskim o godz. 17.30, jako dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. W imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary składane przed kościołem na rzecz wspierania zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich terenów całej Polski. W naszym kościele chcemy świętować Dzień Papieski także za tydzień – kiedy to przypada dokładnie 33. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicą Piotrową, odbędzie się wtedy koncert „Miejcie odwagę…” poświęcony Ojcu Św. Janowi Pawłowi II – za tydzień o godz. 17.00 – już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

2. Nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 17.30. Dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 18.30; młodzież licealną, studiującą i pracującą oraz przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy w czwartki na godz. 19.30.

3. W nowym tygodniu: *czwartek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Jak w każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy na wspólną adorację. *sobota – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

 

4. W tym tygodniu, w piątek: Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wiele radości z pracy wśród dzieci i młodzieży – zapewniamy o pamięci w modlitwie.

5. Jeszcze raz zapraszamy: Dziewczynki od III. klasy szkoły podstawowej do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej – szczegóły w czasie spotkań, które odbywają się w niedziele po Mszy Św. o godz. 10.30. Chłopców po Pierwszej Komunii Św. zapraszamy do grona ministrantów – prosimy o kontakt z Księdzem Opiekunem: Ks. Pawłem. A dla wszystkich dzieci – i dziewczynek i chłopców – mamy zaproszenie do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” – więcej informacji u Księdza Opiekuna: Ks. Jacka.

6. Po zakończonym Tygodnia Miłosierdzia, w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone ofiary i dary materialne, jako pomoc dla ubogich i potrzebujących, których nasze Stowarzyszenie wspiera przez cały rok.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.