Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVI Zwykła – 25.09.2011.

Wprowadzenie:

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

Ogłoszenia

1. Niedzielne Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – zapraszamy szczególnie tych wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

2. W nowym tygodniu: *wtorek – w naszym kościele: Uroczystość Św. Wincentego a Paulo, kapłana, Założyciela Zgromadzenia Misji, Sióstr Miłosierdzia oraz Stowarzyszeń Charytatywnych. Zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, szczególnie wszystkich tworzących Rodzinę Wincentyńską. *Środa – wspomnienie Św. Wacława, męczennika, Patrona Katedry Wawelskiej. Odbędzie się w tym dniu konsekracja nowo mianowanych biskupów Archidiecezji Krakowskiej: bpa Grzegorza Rysia i bpa Damiana Muskusa – uroczystość odbędzie się o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej. Prosimy o modlitwę w intencji nowych pasterzy Kościoła krakowskiego i zawierzenie ich biskupiej posługi Bł. Janowi Pawłowi II, który tego samego dnia w królewskiej katedrze przyjął sakrę biskupią. *czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. *W sobotę, 01.10. – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Rozpoczniemy w tym dniu nabożeństwa różańcowe – o godz. 18.30 – zapraszamy serdecznie! Również w tym dniu początek II. Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia – o którym słyszeliśmy w Liście Pasterskim naszego Metropolity. Szczegółowy program: wywieszony na tablicy informacyjnej i na stronach internetowych Archidiecezji i naszej parafii. Także w sobotę, jako pierwszą w miesiącu: Wieczór Jana Pawła II – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – serdecznie zapraszamy do modlitwy i rozważania, ciągle aktualnych i ważnych dla nas słów Błogosławionego Rodaka.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia – naszymi modlitwami i ofiarami, będziemy wspierać dzieła charytatywne podejmowane w naszej Wspólnocie Parafialnej.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. i spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00.

5. Rodziców dzieci z klas II, którzy pragną, aby Ich Dzieci przystąpiły w naszym kościele do I Komunii Św. prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej w tym tygodniu.

6. Spotkania dla Młodzieży pragnącej rozpocząć lub kontynuować przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: klasy I – spotkania w drugi wtorek miesiąca o godz. 17.00, klasy II – drugi czwartek miesiąca o godz. 17.00, klasy III – wtorki lub czwartki o godz. 19.00. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.

7. Firma medyczne zaprasza na spotkanie: „Leczenie schorzeń reumatycznych i dolegliwości bólowych metodami rehabilitacyjnymi” – spotkanie odbędzie się jutro o godz. 16.30 w sali parafialnej w dolnym kościele – szczegóły na zaproszeniach wyłożonych pod chórem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale codziennym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *