Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVI Zwykła – 17.07.2011.

Wprowadzenie:

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: w środę – wspomnienie Bł. Czesława, kapłana; piątek – wspominamy w liturgii Św. Marię Magdalenę, a w sobotę – święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy, przypada w tym dniu 60. rocznica śmierci: śp. Ks. Adama Stefana kardynała Sapiehy, księcia metropolity krakowskiego.

3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w ramach Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

4. Również w czwartek, około godz. 15.00, zatrzyma się przy naszym kościele XXVIII Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Ofiarując Pielgrzymom wsparcie dla ciała w czasie odpoczynku, chcemy polecać im nasze intencje i całą Wspólnotę Parafialną.

5. A będąc przy pielgrzymowaniu zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej – zapisy w bazach poszczególnych członów Pielgrzymki – szczegóły na plakacie. Jest również możliwość podjęcia duchowego pielgrzymowania dla chorych i rodzin pielgrzymów.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej Wspólnocie Parafialnej Misjonarza z Madagaskaru, kapłana naszego Zgromadzenia: Ks. Kazimierza Bukowca CM, który już 27. lat pracuje na Czerwonej Wyspie. Naszymi modlitwami i ofiarami, chcemy wspierać naszego Gościa.

7. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 23. lipca – zapisy, jeszcze do środy – w zakrystii lub kancelarii.

8. Polecamy na wakacyjny, wolny czas lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

9. Wszystkich Szanownych Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.