Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV Wielkanocna – 15.05.2011.

Wprowadzenie

Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – dzieci z klas drugich uczestniczą pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszach Św. o godz. 18.00.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj na godz. 17.30.

3. Rozpoczynamy dzisiaj – w Niedzielę Dobrego Pasterza – Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, intencja ta będzie nam towarzyszyła szczególnie w czasie nabożeństw majowych – na które serdecznie zapraszamy. Chcemy także w tym tygodniu dziękować za powołanie i kapłaństwo naszych Duszpasterzy wspominających w tym tygodniu rocznicę święceń kapłańskich – w środę, 18.05.: Ks. Jacek Kuziel CM, w piątek, 20.05.: Ks. Jan Marek Kaczmarek CM, gratulując ofiarujmy im dar modlitwy.

4. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

5. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00. Również w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00.

6. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” zaprasza na uroczystą Mszę Św. przy relikwiach bł. Jana Pawła II w 91. rocznicę jego urodzin: do Katedry Wawelskiej w środę 18 maja o godz. 17.30.

7. Modlitewne spotkanie Wspólnoty Królowej Pokoju w piątek o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła.

8. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem, dzięki którym będziemy mogli pomóc w dofinansowaniu planowanych wspólnych wakacji dla ministrantów i lektorów z naszej Wspólnoty Parafialnej.

9. Powoli kończymy zapisy chętnych na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do Ziemi Świętej w miesiącu listopadzie – informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Pragniemy uwrażliwić i poinformować osoby starsze w naszej Wspólnocie Parafialnej, że parafia nie upoważniła nikogo do kwestowania po domach, czy zbierania jakichkolwiek ofiar na cele charytatywne odwiedzając nasze mieszkania.

11. Dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia pod chórem.

12. Wszystkich świętujących w tym tygodniu Jubilatów i Solenizantów, zapewniamy o życzliwej pamięci i serdecznej modlitwie, a maturzystom wypraszamy światło Ducha Świętego.

Tylko Chrystus jest bramą, która prowadzi do zbawienia. On pozostawił nam wzór, abyśmy szli Jego śladami. Nie szukajmy innych pasterzy, ale odważnie trwajmy przy naszym Zbawicielu. On zawsze jest przy nas i przez Niego Bóg błogosławi nam i całemu światu.