Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2011

Wprowadzenie

Dzisiaj druga niedziela naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, który nas powołał do Kościoła, Nowego Ludu Wybranego, aby przemienić nasze życie swą łaską i aby już tutaj zajaśniała w nas Jego chwała.

Wzorem lat ubiegłych w II Niedzielę Wielkiego Postu wspieramy działalność misyjną Kościoła. Swoją modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy w ich działalności ewangelizacyjnej i dziełach miłosierdzia.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy!

2. Msza Św. i spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo w środę, 23.03., o godz. 18.00.

3. Trwa w naszej Wspólnocie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym – kolejne spotkanie i katecheza w środę o godz. 19.00 – zapraszamy serdecznie!

4. W czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy!

 

5. W piątek, 25.03., Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Kościół przeżywa tę Uroczystość, jako Dzień Świętości Życia i zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w naszej Wspólnocie chcemy przygotować się i podjąć Duchową Adopcję – przygotowaniem będzie modlitewne Triduum we wtorek, środę i czwartek: wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30, Msza Św. o godz. 18.00. Niech ta sprawa i intencja nie będą nam obojętne – pod chórem znajdują się foldery z informacją o Duchowej Adopcji i modlitwą codzienną. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 17.00 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.

7. W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Spotkanie będzie także dziękczynieniem za beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II. Prosimy o przyjęcie na nocleg w swoim domu pielgrzymów, którzy w dniach Kongresu przybędą do Krakowa. Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Będzie to także okazanie wdzięczności za gościnę, której sami doświadczaliśmy wielokrotnie, pielgrzymując po różnych zakątkach Europy i świata w czasach obecnych i w poprzedniej epoce. Może ta gościnność zaowocuje przyjaźniami, które przetrwają dłużej niż tylko kongresowy czas. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy, aby zabrali rozdawane przy wyjściach z kościoła ulotki, na których można znaleźć więcej informacji o naszej prośbie. Deklaracje prosimy składać w zakrystii najpóźniej do 4. niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 3 kwietnia.

8. W przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. o godz. 16.00 – w kaplicy dolnego kościoła.

9. W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego, szczere: „Bóg zapłać!” za modlitwy i ofiary do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy i misjonarek, prowadzących działalność ewangelizacyjną, charytatywną i edukacyjną w prawie 100. krajach na świecie.

10. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

11. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów, tego tygodnia, zapewniamy o życzliwej pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który powołuje nas do swego Kościoła, nieustannie nas szuka i wzywa do przemiany życia, abyśmy zawsze byli wierni powołaniu i przeznaczeniu do chwały.