Ogłoszenia

II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2010

Wprowadzenie

Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, liturgia ukazuje nam Jana Chrzciciela, który stanął na przełomie Starego i Nowego Przymierza jako zwiastun i przewodnik Mesjasza, aby głosić Jego obecność wśród ludu. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Pan.

 

Ogłoszenia

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. Kolejny tydzień Adwentu i naszego przygotowania do Świąt, przez uczestnictwo we Mszach Św. Roratnich, odprawianych: w niedzielę o godz. 7.30, w tygodniu o godz. 18.00 – zachęcamy do uczestnictwa całymi rodzinami, liczymy na obecność dzieci i młodzieży, w sobotę Roraty o godz. 7.00.

3. Przypominamy młodzieży gimnazjalnej o spotkaniach formacyjnych przed Sakramentem Bierzmowania: we wtorek i czwartek dla klas I, II i III.

4. W najbliższą środę, 8 grudnia: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – uroczyste Msze Św. o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30 – oprawę liturgiczną tej ostatniej Mszy Św. przygotowuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

5. Cotygodniowe Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie!

6. W przyszłą niedzielę, 12 grudnia, na wszystkich Mszach Św. rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej Rekolekcje Adwentowe. Dokładny program umieszczony jest w: gablocie, a także na stronie internetowej naszej parafii oraz wydrukowany i wyłożony przy wyjściach z kościoła. Zróbmy wszystko, aby, jak najlepiej skorzystać z tego szczególnego czasu, którym dla wierzących są Rekolekcje Święte – polecajmy tę intencję w naszych modlitwach.

7. Również w przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30.

8. Trwałe produkty żywnościowe dla najuboższych można składać do wystawionego pod chórem kosza – zostaną one przed Świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Będąc przy potrzebujących – jest prośba Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje akcję: „szlachetna paczka\” o pomoc: chodzi o kierowców, którzy mogliby w przyszłą niedzielę poświęcić trochę czasu i pomóc w rozwożeniu paczek z magazynu na Bronowicach do rodzin potrzebujących. Jak zapewniają organizatorzy kierowcy nie będą płacić za paliwo ponieważ dostaną na nie bony. Chętnych kierowców prosimy o kontakt po Mszy Św. w zakrystii.

9. W imieniu Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie szczere: „Bóg zapłać!\” za modlitwę w tej intencji i złożone do puszek ofiary.

10. Opłatki wigilijne, kalendarz parafialny, kartki świąteczne oraz świece CARITAS w ramach Świątecznego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabyć pod chórem. Zachęcamy również do adwentowej lektury prasy katolickiej.

\”Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego\”. Oto nasze adwentowe zadanie, oto program naszego chrześcijańskiego działania. Na trud jego realizacji przyjmijmy teraz błogosławieństwo Pana.