NIEDZIELA XXXI OKRESU ZWYKŁEGO – 31.10.2010

Wprowadzenie

Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swego domu, jak przyjął Pana Zacheusz. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię nieustannie szuka zagubionych i obdarza swymi dobrami.

 

Ogłoszenia

1. Dniem Pańskim kończymy miesiąc październik – szczere: „Bóg zapłać!” za nasze różańcowe spotkania i wspólną modlitwę. Jeszcze dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – zapraszamy. Również dzisiaj w naszym kościele „Noc Świętych” – czuwanie i modlitwa za wstawiennictwem naszych Świętych Patronów z prośbą o świętość dla każdego z nas – rozpoczęcie po Mszy Św. wieczornej, czyli około 20.30 – zapraszamy serdecznie! I jeszcze serdeczne podziękowania za złożone, w minionym tygodniu, ofiary na pomoc dla misji i misjonarzy – „Bóg zapłać!”

2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych – pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, postarajmy się uczestniczyć w kościele, aby przeżyć ją w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w wypominkach – jutro o godz. 17.30. Msze Święte za naszych Drogich Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a także za Zmarłych Kapłanów, Braci i Kleryków za Zgromadzenia Misji, Siostry Miłosierdzia oraz Zmarłych Dobrodziejów naszego kościoła: we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny – o godz. 18.00.

3. We wtorek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją zostanie odprawione o godz. 17.30.

4. Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę o godz. 18.00.

5. W dniach od 1. do 8. listopada możemy zyskać odpust zupełny dla naszych Drogich Zmarłych. Warunki zyskania odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa za Zmarłych, stan łaski uświęcającej – Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oddalenie od siebie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

6. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy za Zmarłych. Przez cały miesiąc listopad nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii lub pod chórem.

7. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w tych dniach od godz. 16.30 – zachęcamy do skorzystania: dorosłych, młodzież i dzieci. Msza Św. w intencji wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. wieczystych w czwartek o godz. 18.00. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

8. W sobotę kolejny „Wieczór Jana Pawła II” – nasza modlitwa dziękczynna za Pontyfikat Wielkiego Rodaka i prośba o Jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy – zapraszamy w sobotę na godz. 21.00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy również nasz parafialny kalendarz na Rok Pański 2011.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *