Uroczystość Najświętszej Trójcy – Niedziela – 30.05.2010

Wprowadzenie

Dzisiaj w pierwszą niedzielę po zakończeniu Okresu Wielkanocnego przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiamy wspólnotę Trzech Osób Boskich zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Uczestnicząc w tej Eucharystii jednoczymy się z Bogiem Ojcem, za pośrednictwem Jego Syna, dzięki łasce mieszkającego w nas Ducha Świętego.

Ogłoszenia

1. Wszystkich zapraszamy dzisiaj do licznego udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.30.

2. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Bożego Ciała/. Msze święte przed południem odprawiamy według porządku niedzielnego. Po południu odprawimy dodatkowo Mszę św. przed procesją o godz. 16.00 i wieczorną po zakończeniu procesji ok. godz. 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

· Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Będzie to świadectwo naszej wiary oraz uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za dar Eucharystii. Zadbajmy, aby nie wyjeżdżać z Krakowa na dzień Bożego Ciała, a szczególnie na czas procesji.

· Dzieci sypiące kwiaty, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze, Młodzież Oazowa zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele. Wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes.

· Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji przy Alei Kijowskiej.

· Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.00.

3. Centralna procesja Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Świętą na Wawelu o godz. 9.00.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek i sobotę od godz. 16.30. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek.

5. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki. W całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za nowego Błogosławionego. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na powstające Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Poprzednie dwie zbiórki: możliwe dzięki życzliwości wiernych i księży pozwoliły zbliżyć się do końca stanu surowego Świątyni oraz obiektów towarzyszących, pozostały ostatnie metry kopuły oraz wieńczący całość krzyż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *