Ogłoszenia

Święto Ofiarowania Pańskiego – wtorek– 2.02.2010

Wprowadzenie.

Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej.  W  całym Kościele jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Przychodzimy do świątyni na Eucharystię z gromnicami,  aby je poświęcić.  Święto dzisiejsze ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata.  Przyniesione przez nas świece przypominają nam, że Chrystus jest dla nas jedynym światłem na drogach naszego życia.  Niech Matka Chrystusa prowadzi na spotkanie z Bogiem.

Na prośbę Księdza  Kardynała, dzisiejsze ofiary przeznaczone są na utrzymanie i potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji.

 

Ogłoszenia.

  1. Dzisiaj Msze Święte odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. W czasie każdej Mszy Św. błogosławimy i poświęcimy świece.  Świece – gromnice, które są dziełem pomocy dla najuboższych można nabyć pod chórem.  Na nabożeństwo kolędowe zapraszamy o godz. 17.30.
  2. W środę, 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja męczennika, patrona od chorób gardła.  Po Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja.
  3. W  tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 6.30 rano i od 16.30 po południu. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00  zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych.
  4. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek.
  5. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o  godz. 21.00, w intencji wyniesienia do chwały ołtarzy Sł. Bożego Jana Pawła II.
  6. W piątek kończymy duszpasterskie odwiedziny parafian.  Jutro z błogosławieństwem kolędowym odwiedzimy wiernych mieszkających przy ulicy Wrocławskiej.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na utrzymanie i potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji.